Páni! Na toto auto vám naskočí každá žena!

Francúzsky výrobca supermotorov Bugatti predstavil najdrahšie nové vozidlo na svete, ktoré sa predávalo nemenovanému kupujúcemu za najmenej 11 miliónov dolárov (9,5 miliónov libier) pred zdanením.
Presná cena sa neodhaľuje, ale predpokladá sa, že predbehla nový automobilový rekord – približne 8-9 miliónov libier za Rolls-Royce Sweptail.
Pri poháňaní motora asi 20 krát Ford Fiesta bolo auto postavené na oslavu Bugattiho 110. výročia.

rychlost

Ferdinand Piech, vnuk zakladateľa spoločnosti Porsche, sa považuje za kupujúceho.
Pán Piech je bývalým výkonným riaditeľom spoločnosti Volkswagen, ktorá vlastní Bugatti. Počas svojej funkcie mal povesť, že podporuje niektoré z najdrahších rozvojových projektov skupiny.
Bugatti by však len povedal, že kupujúci bol "nadšencom značky", ktorý je jedným z najviac cenených markov automobilového priemyslu.

Prezident Bugatti Stephan Winkelmann povedal, že La Voiture Noire – Čierny automobil – kombinuje "mimoriadnu technológiu, estetiku a extrémny luxus".
Vozidlo má jet-čierne karbónové vlákno karosérie a 1500 konských síl 16-valcový motor. Ženevskému autosalónu dominujú nové elektrické superpočítače, ale šesť výfukových potrubí Bugatti hovorí o veľmi odlišnom trhu s výkonom a hlukom. Jeden motorizujúci novinár povedal, že na ňom je niečo "Darth Vader o tom".

sportovní vůz

Bugatti nehovorí presne, ako rýchlo ide auto. Avšak špecifikácie sú podobné inému úžasnému strojárstvu Bugattiho, Chironovi. Toto vozidlo dosiahne rýchlosť 62 míľ za hodinu za 2,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 261 km / h.
La Voiture Noire, povedal Bugatti, vzdáva poctu svojmu typu Atlantiku SC. Len štyri boli vyrobené v rokoch 1936 až 1938 a módny návrhár Ralph Lauren je majiteľom posledného produkovaného Atlantiku. Automobily Ettore Bugatti boli francúzskym výrobcom vysokovýkonných automobilov, založený v roku 1909 v nemeckom meste Molsheim v Alsasku, pochádzajúcim od talianskeho priemyselného dizajnéra Ettore Bugattiho.

Ohodnoťte příspěvek