Ako byť šťastný a spokojný sám so sebou?

Zamerajte sa na pozitívne aspekty vašej práce, záľub a životného štýlu.

1.Majte radi sami seba
Zistite, čo vás robí jedinečným a nádherným. Rozpoznanie toho, čo máte na sebe radi, vám prinesie pocit spokojnosti www.chic.sk/byt-so-sebou-spokojny/. Začnite vytváraním zoznamu všetkých vecí, ktoré máte na sebe radi.
Nájdite aspoň 10 vecí, ktoré sa vám na vás páčia. Zamyslite sa nad svojimi talentmi, úspechmi alebo vlastnosťami.
Oceňte to, čo vás robí jedinečným. Možno hovoríte štyrmi jazykmi, viete chodiť po rukách alebo si viete rýchlo nájsť nových priateľov. Nie každý to dokáže, ale vy môžete!
Presmerujte negatívne myšlienky na pozitívne. Napríklad, namiesto „nie som dosť dobrý“ si povedzte: „Dnes vyzerám skvele!“

svoboda

2. Buďte vďační
Aktívna vďaka vám pomôže spoznať úžasných ľudí, nádherné veci a príležitosti vo vašom živote. Zvyknite si každý deň ďakovať tým, ktorých milujete. Oceňujte svoje príležitosti, silné stránky, zručnosti.
Píšte si do denníka všetko, za čo ste vďační. Môžete ďakovať za svoju rodinu, priateľov, domov, záľuby, príležitosti alebo zdravie. Robte to každý deň. Ak sa cítite zle, skúste si prečítať denník, aby ste sa rozveselili.

smich

3.Naplňte svoj život smiechom
Vždy si nechajte nejaký priestor na smiech vo svojom každodennom živote. Bez ohľadu na to, aký strašný je váš život v danom okamihu, nezabudnite sa zasmiať. Budete sa cítiť lepšie v krátkodobom i dlhodobom horizonte.
Zabavte sa, vtipkujte, len tak si zatancujte, čokoľvek, zasmejte sa na vlastných chybách…a zistíte, ževeci nie sú až také zlé.
Pozrite si komédiu a poriadne sa zasmejte, obklopte sa veselými ľuďmi, veď smiech je predsa nákazlivý.

kafe

4.Priznajte si chyby
Dôvera je kľúčom k šťastiu, a treba si uvedomiť, že každý má nedostatky. Namiesto toho, aby ste sa trápili nad tým, že ste urobili chybu, berte to ako skúsenosť, z ktorej sa môžete poučiť. Ak chcete, opýtajte sa sami seba, čo môžete urobiť preto, aby ste sa zlepšili.

Ako byť šťastný a spokojný sám so sebou?
4 (80%)2